Законодавство про ОСЦПВ

     Законом «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» прописано, що є 2 типу договорів:

  • 1. Внутрішній (поліс ОСЦПВ або автоцивілка). Його сила спирається на українське законодавство, тому діє лише на території України.
  • 2. Міжнародний (ще одна його назва - «Зелена картка»). Його дія актуальна в межах держав-учасників міжнародної системи страхування транспорту «Зелена картка», прописаних в договорах, завірених відповідним уніфікованим сертифікатом, який має силу в цих країнах.

     Власники транспорту, зареєстрованого в іншій державі, мають право в'їзду на ньому в Україну. У переліку обов'язкових документів при в'їзді в іншу країну - діюча «Зелена картка». Її альтернативою може стати внутрішній договір – поліс автоцивілки, який має силу на Україні. Українець, який залишає межі батьківщини на власній машині з українською реєстрацією, при в'їзді в державу, що входить в міжнародну систему страхування авто «Зелена картка», повинен перевірити наявність договору міжнародного страхування, який:

  • - діє на період перебування в країні;
  • - засвідчений сертифікатом «Зелена картка».

     Саме цей документ буде підставою для грошових виплат третім особам, якщо на території чужої країни власник машини потрапляє на ній в аварію. Кожна держава має специфічні закони, що регулюють виплати за договорами ОСЦПВ. Тому при ДТП страхове відшкодування виплачується постраждалим на тих умовах, що прописані в законодавчих актах країни, в якій сталася пригода.Оформити ОСЦПВ

Залиште ваш коментар
Плюсануть
Поделиться
Отправить
Класснуть
Запинить