АВТОЦИВІЛКА: правила страхування авто
ОСЦПВ (автоцивілка) знадобиться водієві, якщо він потрапляє в ДТП, внаслідок якого з його вини буде завдано шкоди здоров'ю іншої людини або майну третіх осіб. Тоді оплачувати збитки буде страхова компанія.ОСАГО охоплює тільки автогромадянську відповідальність, але не захищає від сплати штрафу або позбавлення прав. В цьому випадку доведеться постати перед законом. А ось за зіпсоване транспортний засіб (пом'яте крило, розбиту фару, т.інш.) Платити зі свого гаманця не доведеться. Це ж стосується і зворотньої ситуації, коли машину розіб'ють вам, лагодження буде оплачено страховою компанією, де придбав поліс винуватець ДТП. У разі «обоюдки» (аварія з вини обох учасників) компенсація виплачується обома страховими компаніями. Виходить, що страхуватися потрібно, щоб захистити свої гроші.
Як відбувається виплата і скільки платять?
Щоб отримати гроші за завдані збитки, потрібно пройти обов'язкове страхування ОСЦПВ, правила поведінки після аварії наступні:- Одразу після аварії потрібно подзвонити страховикові.
- Представник страхової компанії (СК) виїжджає на місце і розбирається, хто винен в ДТП.
- Коли вина буде встановлена, СК водія-порушника проводить оцінку збитку і відшкодовує збитки потерпілим.
Виплати по автострахуванні залежать від зносу машини, чим вона старше і більше пробіг, тим меншою буде сума. Якщо отриманих грошей не вистачає на ремонт, автовласник, який постраждав, може стягнути залишок з винуватця дорожньої пригоди через суд.
Що таке європротокол?
Правила страхування автоцивілка передбачають, що при аварії необов'язково чекати співробітників правоохоронних органів. Поліси ОСАГО видаються з европротоколом, який заповнюється водіями самостійно. Це можливо тільки при таких умовах:- Наявність автоцівілок у обох водіїв (електронний або бумажний)
- Згода у визначенні того, хто винен в ДТП.
- В аварії брало участь не більше 2-х транспортних засобів.
- У ДТП не постраждали люди, а збиток нанесений виключно авто.
Визначення ціни поліса
Вартість автострахування визначається, виходячи з типу машини, об'єму двигуна, регіону, в якому вона зареєстрована. Поліси в різних СК коштують приблизно однаково, але компанії вправі робити знижки, тому страховка може обійтися дешевше на 30%, ніж у конкурентів.У 2018 році вийшло розпорядження «Про затвердження змін до Положення про особливості укладання договорів обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів». Згідно з новими правилами страхування «Автоцивілка» може бути оформлена через інтернет. Електронний поліс має ту ж силу, як і паперовий, так як проходить миттєву реєстрацію в базі МТСБУ. Такі страхові договори цивільно-правової відповідальності можуть обходитися дешевше, адже виключені витрати на бланки, логістику.
Зверніть увагу, якщо вартість автоцивілки дуже занижена, швидше за все це підробка. У разі аварії отримати виплати за таким липовому полісу не вдасться.
Що таке нульова франшиза?
При оформленні страховки на авто обговорюється розмір франшизи. Це та частина збитку, яка не відшкодовується СК. Якщо при аварії буде завдано збитків на суму 3000 грн, а франшиза дорівнює 1000, то водієві оплатять лише 2000 Грн. Чим більше франшиза, тим дешевше обійдеться поліс. Добробут з нульовою франшизою найдорожча.Як бути, якщо компанія, в якій була застрахована машина, більше не існує?
Банкрутство страхової компанії може привести до її розвалу. Тоді зобов'язання по виплаті страхових сум покладаються на МТСБУ. Виплати за страховим договором виробляються тільки при офіційному визнанні СК банкрутом. Також необхідно отримання судового рішення та присутність в списку кредиторів збанкрутілого страховика. Щоб потрапити до цього переліку доведеться потрудитися, але виконавши всі перераховані вимоги можна отримати виплату в повному обсязі.Основна проблема в тому, що не завжди оформляється процедура банкрутства, тому краще страхувати автомобіль в компаніях з гарною репутацією, давно присутніх на ринку.